Oświetlam plany filmowe, realizuję dźwięk, obsługuję techniczne zaplecze produkcji, fotografuję…

Pierwsza była fotografia. Spałem z aparatem pod poduszką, polując na idealny obraz, który zobaczę tuż po przebudzeniu. Kiedy słońce przestało mi wystarczać, sięgnąłem po coś doskonalszego – po HMI 2,5 kW. Lampy wyładowcze były dla mnie jak Wielki Wybuch dla Wszechświata.

Potem zacząłem słuchać – tak naprawdę. Mikrofon ze Składnicy Harcerskiej i radiomagnetofon „Emilia” skutecznie mnie ogłuszyły, tak że dopiero Sehnsuht spowodował odetkanie kanałów słuchowych. Rejestracja dźwięków zafascynowała mnie i wciągnęła tak bardzo, że efekty da się słyszeć w bazie twórców filmu polskiego. Na drugą i trzecią młodość planuję Oscara za dźwięk – trzeba mierzyć wysoko.

Sam dźwięk i światło okazały się niewystarczające dla osoby ciągle uczącej się i testującej. Oba komponenty połączyłem w jedno, dodałem mikser wizyjny i zacząłem robić telewizję. Do poziomu CNN odrobinę jeszcze brakuje, ale na razie oferuję streaming z konferencji, koncertu, spotkania biznesowego czy planu reklamowego.

Najbardziej pociąga mnie testowanie nowych rozwiązań. Rozkładam je na czynniki pierwsze, aż znikną wszelkie przeszkody w swobodnej improwizacji. Wtedy mogę oczekiwać na palec WszechTwórcy…

Łączę w sobie najlepsze cechy pokoleń X, Y, Z.

Zadzwoń lub napisz mail, a zaproponuję Ci usługę najlepiej skonfigurowaną do Twoich potrzeb.


Kontakt do mnie:

+48 608 131 772
piotr@piotrkubat.com

Piotr Maurycy Kubat – zawodowo zajmować się obrazowaniem zaczął w 1996 roku, w latach 2002-2009 współwłaściciel Agencji Fotograficznej Putto, wcześniej i później wolny strzelec.Obecnie zajmuje się oświetlaniem planów filmowych, realizacją filmów korporacyjnych, produkcją sesji fotograficznych.

W 2001 roku nawiązał współpracę z Fremantle Polska, gdzie wykonywał zdjęcia dokumentujące wkład polskiej części produkcji dla biura prasowego filmu Romana Polańskiego “Pianista”. Efektem tej współpracy jest wystawa zdjęć z planu „Pianisty” pt. „Most”, wystawiana w 2002 roku w Warszawie, Szczecinie, Elblągu.
Pomiędzy 1998 a 2010 prowadził autorskie kursy i warsztaty fotograficzne dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. W latach 2006 – 2012 wykładowca Europejskiej Akademii Fotografii, w roku 2011 w ramach projektu „Fotografia dla Zawodowców” finansowanego przez UE w ramach POKL 8.1.1.